Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnień

Hazard, a uzależnienie


Osoby, których problemem jest uzależnienie od hazardu, mogą znaleźć odpowiednią pomoc na stronie internetowej vitalibera.pl. Nałóg ten jest często przyczyną dużych kłopotów finansowych, a także problemów zdrowotnych, rodzinnych oraz zawodowych. Patologiczny hazard jest powszechnym problemem w obecnych czasach. Sprzyja mu łatwy dostęp do Internetu. Do gier hazardowych można zaliczyć ruletkę, automaty, gry liczbowe, wyścigi konne. Zapewniają rozrywkę, gdyż towarzyszą im różnorodne emocje. Uzależnienie to ma charakter psychologiczny, jest niezwykle trudne do zdiagnozowania. 

W prywatnym ośrodku odpowiednią pomoc mogą znaleźć osoby, których problemem jest uzależnienie od hazardu. Terapia jest często jedyną szansą na wyjście z nałogu. Samodzielne poradzenie sobie z problemem zazwyczaj okazuje się niemożliwe. Leczenie powinno odbywać się w trybie stacjonarnym, gdyż wówczas pacjenci nie mają dostępu do gier. Zajęcia indywidualne oraz grupowe są w stanie zidentyfikować problem, a także nauczyć podopiecznych radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Wykorzystuje się tu terapię poznawczo-behawioralną. Jest to skuteczna metoda leczenia patologicznego hazardu. Dzięki temu pacjent rozwija w sobie umiejętności, które dają mu możliwość panowania nad przymusem grania. Właściwe dostosowany program leczenia umożliwia osiągnięcie zamierzonych celów, sprawia, iż pacjenci potrafią powstrzymać się od destrukcyjnych zachowań. 

Nałogu, jakim jest hazard, nie należy bagatelizować, gdyż może być przyczyną wielu problemów. Poświęcenie zbyt dużej ilości na gry, obstawienie coraz większych sum, uczucie niepokoju i rozdrażnienia, a także okłamywanie bliskich na temat sposobu spędzania czasu to objawy, które powinny być sygnałem alarmowym. Osoby uzależnione często zaciągają kredyty i pożyczki, co sprawia, iż pogarsza się ich sytuacja finansowa. Jest to przyczyną silnego stresu, który negatywnie odbija się na zdrowiu fizycznym i psychicznym. W skrajnych przypadkach nałóg kończy się samobójstwem, dlatego warto właściwie zdiagnozować problem, a także skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://vitalibera.pl
Dodano: 2021-03-06
Telefon: 538455505
Miejscowość: Warszawa
Adres: Zakamarek 39a
Kod pocztowy: 02-998

Źródła:
https://vitalibera.pl/terapia-uzaleznien/leczenie-hazardu/


Podobne Firmy

ENDOARTEX
ul. 02495 Warszawa, Plac Czerwca 1976 r. 2
Wieża s.c. Romuald Żarnecki, Grzegorz Wieliczko
ul. 01919 Warszawa, Wólczyńska 133
Centrum Medyczne MEDGEN
ul. 02954 Warszawa , Wiktorii Wiedeńskiej 9a