Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw

Klinika dla młodzieży Oaza

Skutki uboczne zażywania narkotyków - co warto wiedzieć?


Rodzice, którzy podejrzewają u swoich pociech nałogi, mogą skorzystać z oferty dostępnej na stronie internetowej terapiemlodziezy-oaza.pl. W prywatnym ośrodku odwykowym znaleźć można doświadczonych psychologów i terapeutów, którzy korzystają ze sprawdzonych metod leczenia. Zajmują się dziećmi i młodzieżą uzależnionymi do komputera, Internetu, hazardu, alkoholu, narkotyków lub dopalaczy. 

Celem terapii jest zwiększenie motywacji do zmiany oraz leczenia. Pacjenci uczą się kontroli nad swoimi emocjami, budują pozytywny obraz siebie, poznają konstruktywne sposoby spędzania wolnego czasu. Rozwijają swoje zainteresowania oraz zdolności. Specjaliści współpracują także z najbliższymi, uświadamiają im, na czym polega problem pacjentów i jak postępować z osobą uzależnioną. Opiekunowie mogą liczyć na wsparcie w trudnych chwilach. Każde uzależnienie pociąga za sobą negatywne skutki, dlatego ważne jest szybkie rozpoczęcie specjalistycznej terapii. Usilne pragnienie zażywania substancji psychoaktywnych lub wykonywania określonych zachowań to sytuacje, które mogą świadczyć o uzależnieniu. Często rozwija się ono niepostrzeżenie, a jego konsekwencje są poważne. Jednym z powszechniejszych w obecnych czasach rodzajów uzależnienia jest narkomania. Przyjmowanie dopalaczy lub innych substancji psychoaktywnych negatywnie wpływa na zdrowie i psychikę. Sięgają po nie zazwyczaj uczniowie szkół podstawowych i średnich. Stosowanie tego typu środków jest bardzo niebezpieczne. Skutki uboczne zażywania narkotyków to:

  • zawroty i bóle głowy,
  • kołatanie serca,
  • stany lękowe,
  • omamy,
  • niewydolność nerek lub wątroby,
  • problemy w szkole,
  • zaburzenia nastroju.

Doświadczeni specjaliści przeprowadzają odpowiednią terapię, której celem jest zachęcenie pacjentów do leczenia. W wielu przypadkach konieczne jest wykonanie oczyszczania organizmu i podawanie środków farmakologicznych. Łagodzą one objawy zespołu abstynencyjnego, poprawiają samopoczucie, działają przeciwbólowo. Duże doświadczenie pracujących tu osób sprawia, że terapia przynosi pożądane efekty. Pacjenci znajdują się pod kontrolą lekarza i terapeuty, mogą liczyć na wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest im utrzymać abstynencję. Wykorzystuje się tu spotkania indywidualne i grupowe, które są popularnymi metodami leczenia nałogów. 

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.terapiemlodziezy-oaza.pl/
Dodano: 2021-11-15
Telefon: 725 18 70 70
Miejscowość: Choceń
Adres: Ługowiska 1
Kod pocztowy: 87-850

Źródła:
https://www.terapiemlodziezy-oaza.pl/skutki-zazywania-dopalaczy


Podobne Firmy

Redakcja Słowo Seniora
ul. 86300 Grudziądz, Jana III Sobieskiego 23
Sfera Nieruchomości
ul. 85021 Bydgoszcz, Gdańska 68
ODEKA SIMP FF
ul. 85030 Bydgoszcz, Toruńska 286