Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw

ALKAMED Laboratorium Medyczne

Borelioza IgG - gdzie wykonać to badanie?


Co roku kiedy zbliża się sezon wiosny i lata, wiele mówi się na temat konieczności chronienia się przed ukąszeniami kleszczy. Niebezpodstawnie - coraz mniej mroźne zimy sprawiają, że kleszczy jest coraz więcej. Poza tym bytują one nie tylko w lasach - nie trzeba udawać się do takiego miejsca, by być narażonym na zostanie potencjalnym żywicielem. Pasożyty te znajdują się też na drzewach w miastach, a nawet w wysokich trawach, co oznacza, że nikt nie jest całkowicie bezpieczny. Szczególnie jednak trzeba uważać na siebie, wybierając się w plener, a zwłaszcza do lasu - specjaliści zalecają, by po każdej takiej wyprawie dokładnie obejrzeć swoje ciało.

Ma to ogromne znaczenie, ponieważ kleszcze zdolne są przenosić bardzo poważne choroby, dające nieraz skutki na wiele lat. Jedną z nich jest odkleszczowe zapalenie mózgu, przed którym można zabezpieczać się szczepionkami. Gorzej sprawa ma się jeśli chodzi o boreliozę, zwłaszcza że ta choroba jest bardzo specyficzna. Może długi czas znajdować się w organizmie w stanie utajonym lub też dawać objawy, które trudno jest z nią powiązać. Czasami upływa wiele czasu do postawienia diagnozy.

Pomóc może badanie na boreliozę IgG, które wykrywa tzw. starą boreliozę. Wykonują je między innymi osoby, które odczuwają objawy, jakie może dawać ta choroba i mają podejrzenie, że mogły zostać ukąszone przez kleszcza - w bliższej lub dalszej przeszłości - albo mają taką pewność. Wykryte w surowicy krwi pacjenta przeciwciała mogą potwierdzić diagnozę, co pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Istotne jest zatem, by odpowiednio szybko wykonać badanie w przypadku, gdy podejrzewa się, że to właśnie kleszcz i borelioza mogą być powodem problemów ze zdrowiem, ponieważ pozbycie się tej choroby nie jest łatwe ani szybkie.

Badanie bez skierowania, odpłatne, można wykonać w nowoczesnym, prywatnym gabinecie w Słupcy, zaprezentowanym na stronie alkamed.eu. Nie zabiera ono wiele czasu, nie jest bolesne ani kłopotliwe, dlatego osoby chcące wiedzieć, co im dolega, nie powinny zwlekać z jego przeprowadzeniem. Nawet jeśli diagnoza okaże się negatywna, ma to duże znaczenie, gdyż będzie można spać spokojnie oraz szukać innych, prawdopodobnie mniej groźnych przyczyn pogorszenia samopoczucia. Wyniki odbiera się w krótkim czasie osobiście lub zyskuje się do nich dostęp przed internet.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.alkamed.eu
Dodano: 2022-03-09
Telefon: 63 223 3388
Miejscowość: Słupca
Adres: Rtm. Witolda Pileckiego 20B
Kod pocztowy: 62-400

Źródła:
https://www.alkamed.eu/badania/


Podobne Firmy

Hey Taxes biuro rachunkowe
ul. 61131 Poznań, Baraniaka 88E
Smile Studio Stomatologia
ul. 60461 Poznań, Wergiliusza 27
Ratajewski Domy Szkieletowe
ul. 64130 Rydzyna, Poniatowskiego 21