Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


MetalMix

Czym jest słupek prowadzący?


Niemalże na każdej drodze można spotkać elementy, których zadaniem jest ułatwianie kierowcom orientacji. Poza malowanymi na jezdni symbolami równie ważny jest słupek prowadzący. Ten niepozorny element znajduje zastosowanie przede wszystkim po zapadnięciu zmroku, w przestrzeniach słabo oświetlonych. Zmniejsza ryzyko wypadków i sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych. Konstrukcje tego typu są umieszczane samodzielnie na poboczu lub nad barierami ochronnymi. Poszczególne modele dostępne na rynku różnią się od siebie wysokością. Z reguły wynosi ona 150 centymetrów. Zainteresowani ich zakupem mogą zajrzeć na internetową stronę metalmix.info. Adres ten należy do przedsiębiorstwa sprzedającego słupki w kilku rozmiarach.

Stanowią one podstawę dróg krajowych, a ze względu na obecność elementów odblaskowych nie da się ich nie zauważyć. Ich zaletą jest niepodatność na zniszczenia oraz wilgoć. Z tego powodu mogą mieć kontakt z substancjami chemicznymi i ujemnymi temperaturami. Materiały wykorzystane podczas produkcji nie pękają i nie tracą swoich intensywnych kolorów. Zazwyczaj jest to PCV, czyli niedrogi surowiec o dużym stopniu niezawodności.

Proponowane słupki są zaliczane do podstawowych elementów inżynierii drogowej, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu. Można na nich umieszczać dodatkowe informacje związane między innymi z miejscem, w którym znajduje się najbliższy telefon alarmowy. Zwiększają one orientację przy niesprzyjających warunkach pogodowych i odnajdują się na trasach uznawanych za niebezpieczne, przykładowo z dużą liczbą ostrych zakrętów. Mają bowiem pozytywny wpływ na orientację kierowców, którzy nie mają problemów z rozpoznaniem szerokości drogi czy jej przebiegu.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://metalmix.info/
Dodano: 2022-03-23
Telefon: 604 348 429
Miejscowość: Wolsztyn
Adres: Bohaterów Bielnika 23
Kod pocztowy: 64-200

Źródła:
https://metalmix.info/Joomla/elementy-drogowe/131-slupek-drogowy-prowadzacy-u-1a.html


Podobne Firmy

Hey Taxes biuro rachunkowe
ul. 61131 Poznań, Baraniaka 88E
Smile Studio Stomatologia
ul. 60461 Poznań, Wergiliusza 27
Ratajewski Domy Szkieletowe
ul. 64130 Rydzyna, Poniatowskiego 21