Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Eldrew Km-maszyny

Jak często ostrzyć i serwisować piły taśmowe do metalu przy codziennej eksploatacji?


Sprzęt użytkowany w zakładach produkcyjnych, których domeną jest obróbka metalu, z uwagi na znaczną eksploatację wymaga okresowego serwisowania, a także wymiany niektórych części. Jest to kluczowy zabieg przede wszystkim wpływający na jakość i powtarzalność osiąganych efektów w czasie obrabiania materiału o tak dużej twardości i oporze na zmiany kształtu i struktury. 

Serwisowanie warto przeprowadzać z pomocą wykwalifikowanych fachowców. Można zlecić jego wykonanie pracownikom, o ile posiadają oni stosowne kompetencje i niezbędny sprzęt. Samodzielna naprawa lub ostrzenie piły taśmowej może skończyć się tragicznie. Jeżeli podejmuje się jej osoba bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, łatwo o wypadek lub pogłębienie problemu w postaci zniszczenia części, co generuje dalsze, często wysokie koszty naprawcze, a nawet konieczność wymiany całej maszyny.

Obecnie dostępne na rynku piły taśmowe do metalu to nowoczesna, rozbudowana technologicznie konstrukcja, która z uwagi na zakres pracy powinna spełniać określone normy jakości i wytrzymałości. Zakup takiego sprzętu z pewnego źródła to podstawa, jeśli przedsiębiorca nie chce ponosić częstych wydatków z tytułu jego niesprawności lub też strat wynikających z nieprawidłowej pracy. Wartym polecenia dostawcą, proponującym asortyment z gwarancją producenta, jest firma PPHU ELDREW ze Stalowej Woli.

Zarówno wytwórca, jak i dystrybutor każdorazowo powinni informować kupującego, jaki jest standardowy okres użytkowania sprzętu przy najwyższej wydajności i kiedy należy przeprowadzić serwis. Trzeba pamiętać, że weryfikacji powinny być poddawane nie tylko elementy tnące. Ich ostrzenie jest kluczowe dla osiąganego efektu pracy, jednak nie wolno zapominać także o innych, również istotnych częściach konstrukcji, jak choćby zasilanie, system zraszający zapobiegający przegrzaniu czy wszystkie przekładnie i prowadnice odpowiedzialne za dostarczenie do piły materiału do pocięcia i odprowadzenie na dalsze stanowiska obróbki gotowego, sfragmentaryzowanego surowca.

Obowiązkiem osoby obsługującej piłę do metalu jest także stały monitoring pracy maszyny i bezzwłoczne poinformowanie przełożonego o zaobserwowanych nieprawidłowościach. Dzięki temu można znacznie ograniczyć straty, przede wszystkim materiału, energii i czasu i szybko zaradzić problemowi.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.km-maszyny.pl
Dodano: 2022-04-03
Telefon: 604 442 530
Miejscowość: Stalowa Wola
Adres: Modrzewiowa 5
Kod pocztowy: 37-450

Źródła:
https://www.km-maszyny.pl/maszyny-do-metalu/pily-tasmowe-do-metalu/


Podobne Firmy

Niszczarki24.pl
ul. 37450 Stalowa Wola, Handlowa 4B