Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Pozamykaj.pl

Czy zamek szyfrowy z czytnikiem RFID sprawdzi się w zakładowym archiwum?


Wyposażenie archiwum przedsiębiorstwa w taki sposób, by spełniało ono założone przez polską i europejską ustawę względy bezpieczeństwa, to obowiązek administratora danych oraz wyznaczonego przez niego  inspektora ochrony danych, zarządzającego pomieszczeniem, w którym przechowuje się informacje wrażliwe o firmie i pracownikach. Kluczowym zadaniem jest zapewnienie dostępu do archiwum tylko osobom upoważnionym. Jeszcze do niedawna w tym celu stosowało się system dystrybucji określonej ilości kluczy oraz prowadziło się ewidencję ich wydawania. Dziś rozwój technologii sprzyja wdrażaniu innych, znacznie efektywniejszych oraz gwarantujących większe bezpieczeństwo rozwiązań. 

Coraz częściej wybieraną opcją są zamki szyfrowe na kod. Do ich otwarcia nie potrzeba klucza, który można łatwo zgubić lub który może zostać skradziony. W przypadku archiwum sekwencję znaków pozwalającą na wejście do pomieszczenia ustala inspektor ochrony danych. Procedura aktualizacji hasła jest bardzo prosta. IOD może wykonać ją z poziomu zarządcy (na urządzeniu mobilnym lub też wprowadzając odpowiednie wartości ręcznie na ekranie zamka), a następnie przekazać nowy kod osobom posiadającym upoważnienie. Taka możliwość jest tania, wygodna i zapewnia o wiele wyższy standard bezpieczeństwa niż na przykład każdorazowa wymiana zamka w archiwalnych drzwiach. 

Szyfryzację można z powodzeniem zastosować także w innych pomieszczeniach, w których przechowuje się lub przetwarza dane osobowe. Zamknięcia na kod sprawdzą się na szafkach z aktami pracowników, odcinkami wypłat czy dokumentami socjalnymi. Warto tylko się upewnić, że wybrane rozwiązanie pochodzi od sprawdzonego dostawcy, który gwarantuje jego jakość i wytrzymałość oraz daje na niego określoną czasowo gwarancję. Dystrybutorem zamków szyfrowych (w tym polecanego przez wielu przedsiębiorców zamka szyfrowego z czytnikiem RFID) jest firma ogłaszająca się na stronie internetowej pozamykaj.pl.

Kadra odpowiedzialna za obsługę klientów oraz wysyłkę zamówień zaprasza do zapoznania się z przegotowaną ofertą inspektorów ochrony danych z terenu całego kraju. Dysponuje odpowiednio zaopatrzonym zapleczem magazynowym, dlatego jest w stanie zrealizować dyspozycję na wymianę zamków na terenie nie tylko archiwum, ale także w innych, wymagających zabezpieczenia strefach.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://pozamykaj.pl/
Dodano: 2022-05-07
Telefon: 518 688 356
Miejscowość: Leszno
Adres: Grunwaldzka 69
Kod pocztowy: 64-100

Źródła:
https://pozamykaj.pl/60-zamki-na-kod-lub-karte


Podobne Firmy

Hey Taxes biuro rachunkowe
ul. 61131 Poznań, Baraniaka 88E
Smile Studio Stomatologia
ul. 60461 Poznań, Wergiliusza 27
Ratajewski Domy Szkieletowe
ul. 64130 Rydzyna, Poniatowskiego 21