Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


PRD Fire Solutions

Gdzie zamontować stałe urządzenia gaśnicze gazowe?


Zapotrzebowanie na skuteczne i niwelujące wiele sytuacji zagrożenia systemy przeciwpożarowe rośnie wraz z rodzajem zastosowanych technologii. Obecnie sporym problemem jest ogień wybuchający na stykach instalacji elektrycznej. Z uwagi na jej powszechność oraz możliwe źródła eskalacji pożaru poprzez wytwarzanie się rozmaitych przepięć, gaszenie prądu stanowi olbrzymie wyzwanie. 

Instalacji nie wolno gasić wodą. Do opanowania ognia należy użyć odpowiedniego środka. Gaśnica jest dobrym pomysłem i warto ją zawiesić w widocznym miejscu w każdym pomieszczeniu, w którym korzysta się z urządzeń elektrycznych. Niestety, rozwiązanie to nie sprawdza się w przypadku pożaru na znacznej powierzchni, na przykład w sali o sporym metrażu, w której ogień pojawia się jednocześnie w kilku strefach. W takiej sytuacji polecaną opcją są stałe urządzenia gaśnicze gazowe. Można je zamówić, korzystając z oferty dostępnej na stronie prd-fs.pl.

Gaszenie gazem jest znacznie szybsze niż manualna obsługa gaśnicy. Dzięki odpowiednio mocnemu wyrzutowi strumienia mieszanina rozprzestrzenia się błyskawicznie po całym pomieszczeniu, przedostając się również do miejsc, do których proszek czy piana nie mają dostępu, na przykład do wnętrza urządzeń i instalacji. Wypierając z powietrza tlen i zastępując go związkami niepalnymi, metoda ta zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia i powoduje jego szybkie opanowanie.

Rozwiązanie to jest zalecane w strefach, w których nie prowadzi się stałego monitoringu, a praca odbywa się w systemie zmianowym, wyłączając noce. Jeżeli pożar wybuchłby poza godzinami pracy, mógłby doprowadzić do znacznych zniszczeń, zanim nastąpiłaby reakcja pracowników. Dysponując odpowiednio czułym czujnikiem oraz systemem gazowych urządzeń gaśniczych, można nie martwić się o możliwe straty, gdyż ogień zostałby szybko ugaszony bez potrzeby przyjazdu kogokolwiek. Po każdorazowym użyciu instalacji rozprowadzającej gaz należy zadbać o jej ponowne napełnienie, zaleca się też wykonywanie jej regularnej konserwacji.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.prd-fs.pl/
Dodano: 2022-06-26
Telefon: +48535951939
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Adres: Rejowska 99
Kod pocztowy: 26-110

Źródła:
https://www.prd-fs.pl/nasza-oferta/urzadzenia-gasnicze-gazowe.html


Podobne Firmy

Skypack Maszyny Pakujące
ul. 25-416 Kielce, Olszewskiego 36
chlodnicewody.pl
ul. 25416 Kielce, Zbożowa 21