Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Aneta Dembska - Biuro Wyceny Nieruchomości

Jakie biuro przeprowadza wycenę przedsiębiorstw w Poznaniu?


Wycena nieruchomości przeprowadzana jest również w sytuacji, gdy przedmiotem sprzedaży jest firma. W takiej sytuacji rzeczoznawca po obejrzeniu stanu technicznego budynków oraz innych, wartościowych aktywów trwałych, określa ich wartość według aktualnych stawek. O wycenę przedsiębiorstwa może poprosić zarówno jego dotychczasowy właściciel, jak i osoba pragnąca nabyć dany biznes. W obu przypadkach przedstawione wyliczenia mogą stanowić punkt odniesienia przy ustalaniu oferty, tak sprzedaży, jak i kupna.

Nie każdy, dobrze prosperujący zakład okazuje się być drogi przy zakupie. Nierzadko przy przeprowadzaniu wyceny wychodzą na jaw braki mocno wpływające na wysokość ceny wywoławczej. Mogą to być przestarzałe technologie użytkowe, niskie kompetencje własne pracowników, zbyt mała powierzchnia użytkowa w porównaniu do potrzeb czy też nieserwisowane maszyny przewozowe. Każdy z takich elementów powinien zostać uwzględniony w wycenie jako czynnik obniżający kwotę nabywczą.

Prośbę o przygotowanie operatu szacunkowego można złożyć w sytuacji, gdy przedsiębiorca planuje ekspansję rynku i szuka nowych, dostępnych dla niego możliwości inwestycyjnych. Aby wykonać wycenę, realizator musi najpierw dokonać analizy ofert pod kątem wymagań klienta, a następnie zadbać o dokładne wyliczenia opłacalności danej działki, nieruchomości czy firmy. To trudna i wieloaspektowa praca, dlatego warto się upewnić, że zleca się ją osobie z odpowiednimi kompetencjami. 

Wykonawcą, którego kadra podejmuje się przeprowadzenia wyceny przedsiębiorstw, jest biuro z Poznania, które przedstawia się na stronie dembscy.pl. Lista świadczeń obejmuje wparcie nie tylko dla klientów biznesowych, ale także osób prywatnych. Mogą one zwrócić się o pomoc w wycenie domu  lub działki przeznaczonej na sprzedaż, aby poznać jej realną wartość rynkową i w oparciu o tę wiedzę przygotować odpowiednią ofertę. 

Operat szacunkowy można także zlecić w chwili gdy planuje się nabycie nieruchomości. Dzięki temu kupujący zyskuje pewność, że nie przepłaca.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: http://dembscy.pl
Dodano: 2022-07-06
Telefon: 501 056 501
Miejscowość: Poznań
Adres: Milczańska 18i
Kod pocztowy: 61-131

Źródła:
http://dembscy.pl/


Podobne Firmy

Hey Taxes biuro rachunkowe
ul. 61131 Poznań, Baraniaka 88E
Smile Studio Stomatologia
ul. 60461 Poznań, Wergiliusza 27
Ratajewski Domy Szkieletowe
ul. 64130 Rydzyna, Poniatowskiego 21