Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


SpecShop.pl

Nóż balistyczny - sposób konserwacji


Rodzinny lub koleżeński wypad na wycieczkę do lasu bądź w góry (zwłaszcza jeśli planuje się nocowanie na łonie natury) wymaga odpowiedniego ekwipunku. Postawą jest dobrze zaopatrzony plecak, w którym nie powinno braknąć przede wszystkim odzieży termicznej, zapasu jedzenia i picia oraz narzędzi. W każdej torbie na biwak musi znaleźć się wytrzymały nóż. Nie służy on bynajmniej do obrony, ale głównie do zapewnienia sobie i pozostałym uczestnikom wycieczki optymalnych warunków podczas nieraz trudnych warunków na świeżym powietrzu. 

Polecanym dla każdego wielbiciela wypadów w teren modelem jest składany nóż balistyczny. Nie zajmuje  plecaku dużo miejsca, natomiast można nim nie tylko przecinać, ale też wykonywać wiele innych czynności. Na stronie specshop.pl istnieje opcja zamówienia ostrza z różnymi rodzajami końcówek, począwszy od otwieracza do butelek i puszek, aż po klucze nasadkowe, świetnie sprawdzające się przy rozkładaniu lub składaniu przenośnego paleniska czy rozbijaniu namiotu. 

Biorąc pod uwagę mnogość zadań, jakie można wykonać, korzystając z jednego, odpowiednio dobranego narzędzia, koszt noża jest naprawdę niski. Dostawca zapewnia, że jego asortyment to produkty pochodzące od sprawdzonych firm oferujących towar certyfikowany, zgodny z obowiązującymi normami. Lista sprzedażowa jest na bieżąco uzupełniana. Ofertę przygotowano z myślą nie tylko o amatorach, ale także osobach, dla których nóż taktyczny to podstawa wyposażenia zawodowego, czyli na przykład przedstawicielach służb mundurowych pracujących na co dzień w terenie. 

Wybierając odpowiadające potrzebom ostrze, warto pamiętać też, aby je regularnie czyścić i konserwować. Najlepszej jakości stal z czasem ulega stępieniu, na jej powierzchni mogą pojawiać się plamy rdzy wywołane kontaktem z wilgocią. Nóż należy trzymać w specjalnie do tego dostosowanej pochwie, najlepiej przy pasku. Zapobiega to nie tylko jego niszczeniu, ale także przypadkowym zranieniom. Po każdej wyprawie poleca się wyjąć narzędzie z futerału i dokładnie wytrzeć każdą część suchą, miękką szmatką. Taka czynność nie trwa długo, a sprawia, że sprzęt będzie niezawodnie działał przez wiele lat, bez konieczności jego wymiany na nowy model. Można też zastosować specjalny impregnat. Ostrzałkę do noży warto stale nosić ze sobą podczas wypadu w teren.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.specshop.pl
Dodano: 2022-12-25
Telefon: 533 372 997
Miejscowość: Poznań
Adres: Kościuszki 114
Kod pocztowy: 61-717

Źródła:
https://www.specshop.pl/noze


Podobne Firmy

Hey Taxes biuro rachunkowe
ul. 61131 Poznań, Baraniaka 88E
Smile Studio Stomatologia
ul. 60461 Poznań, Wergiliusza 27
Ratajewski Domy Szkieletowe
ul. 64130 Rydzyna, Poniatowskiego 21