Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Nowoczesna Medycyna

Onkolog w Opolu - kiedy warto go odwiedzić?


Wśród wielu chorób atakujących współczesnych ludzi nowotwory należą do występujących coraz częściej, a specjaliści ostrzegają, że zjawisko to będzie się tylko nasilać. Ma to związek z wysokim stopniem rozwoju cywilizacji, a także obecnością we współczesnym świecie wielu czynników kancerogennych, czyli rakotwórczych, na które praktycznie każdy człowiek jest narażony, jak choćby kiepskiej jakości żywność, palenie czynne czy bierne i wiele innych. Powoduje to, że profilaktyka nowotworowa, czyli sposoby zapobiegania nowotworom, są bardzo liczne, a jednym z ważniejszych elementów jest wykonywanie systematycznych badań.

Jest to niezwykle ważne przede wszystkim z tego względu, że rak wykryty we wczesnym stadium rozwoju daje się leczyć i często nawet można zupełnie go wyleczyć, im zaś późniejsze stadium, tym trudniejsze to jest. Poza tym niektóre łagodne zmiany, jak choćby pieprzyki i znamiona na skórze, mogą z czasem przeradzać się w nowotwory. Stąd konieczność na przykład systematycznych badań skóry u dermatologa, a także wykonywania diagnostyki na przykład kobiecych piersi i szyjki macicy, końcowego odcinka przewodu pokarmowego i ogólnych badań krwi. Poza tym niezwykle istotne jest, by wszelkie niepokojące objawy konsultować z lekarzem, przy czym, mając na przykład dziedziczne obciążenie zapadaniem na nowotwory, można od razu udawać się do onkologa - prywatnie, ponieważ w ramach publicznych usług na taką wizytę można dostać się tylko w uzasadnionych przypadkach oraz po uzyskaniu skierowania od lekarza rodzinnego. W Opolu onkolog przyjmuje w przychodni Nowoczesna Medycyna. Zgłaszać można się do niego w przeróżnych przypadkach, zarówno wtedy, gdy zauważyło się niepokojącą zmianę znamienia na skórze, jak i wówczas, gdy "tylko" dokuczają przewlekłe zgagi albo zmęczenie. Nowotwory różnych części ciała dają najróżniejsze objawy, często nieswoiste, przez co tak łatwo jest je zbagatelizować i wykryć raka późno. Onkolog zastrzega, że znacznie lepiej jest "dmuchać na zimne", czyli wykonywać badania nawet kiedy nie ma do tego bardzo wyraźnych wskazań, niż zaniedbać swój stan zdrowia.

Pamiętać muszą o tym wszystkie osoby, nie tylko znajdujące się w grupie ryzyka, na przykład obciążone dziedzicznie. Współczesne przypadki pokazują bowiem, że nowotwory są coraz częstsze, w grupie ryzyka jest zatem praktycznie każdy.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://nowoczesnamedycyna.eu/
Dodano: 2023-01-09
Telefon: 606 252 552
Miejscowość: Folwark
Adres: Krapkowicka 4
Kod pocztowy: 46-061

Źródła:
https://nowoczesnamedycyna.eu/


Podobne Firmy

Graintech Sp. z o.o.
ul. 49318 Skarbimierz-Osiedle, Akacjowa 2E
Euroschola.eu
ul. 46043 Biestrzynnik, 1 Maja 9