Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


LEGAL SALUTARIS Sp.zo.o

Adwokat zajmujacy się prawem rodzinnym w Gdyni - kiedy można się z nim skontaktować?


Kancelarie specjalizujące się w prawie rodzinnym kierują ofertę do osób planujących zakończenie związku małżeńskiego na skutek przemocy, zdrad, długów, w jakie popadł partner, różnic światopoglądowych czy braku chęci posiadania potomstwa. Pracują w nich adwokaci, czyli pełnomocnicy mający kompetencje do reprezentowania stron w postępowaniach sądowych. Biorą na siebie szereg formalności, na które składa się przesłuchiwanie świadków, zbieranie materiałów dowodowych, wypełnianie pozwów, przesyłanie odwołań czy ustalanie strategii działania.

Adwokaci proponują spotkania konsultacyjne, sprawdzające się zarówno przed wejściem na drogę sądową, jak i w trakcie procesów. Dają one szansę przygotowania się do spotkań w sądzie, co zmniejsza ryzyko popełniania błędów pod wpływem emocji. Odbywają się w siedzibie kancelarii lub online, a czas ich trwania zależy od stopnia skomplikowania sprawy. Adwokat w Gdyni zajmujący się prawem rodzinnym, przyjmuje w kancelarii Legal Salutaris.

Z przedsiębiorstwem kontaktują się osoby chcące wynająć mediatora, czyli bezstronnego specjalistę, którego obowiązuje tajemnica zawodowa. Współpracuje on ze skonfliktowanymi małżonkami, planującymi rozstanie. Organizuje dobrowolne spotkania w kancelarii, podczas których zainteresowani przedstawiają swój punkt widzenia i dążą do osiągnięcia porozumienia, co niekiedy skraca czas trwania procesów. Mediacje sprawdzają się w przypadku byłych par, które nie podpisały intercyzy, czyli dokumentu potwierdzającego rozdzielność majątkową.

Podczas spotkań poruszane są kwestie związane z nieruchomościami należącymi do poszczególnych osób, ruchomościami, opieką nad dziećmi czy wysokością alimentów. Warto jednak podkreślić, że mediacje koncentrują się nie tylko na sprawach rozwodowych, ale też spadkowych bądź dotyczących opieki nad starszymi członkami rodziny. W wielu przypadkach skorzystanie z takiej formy pomocy zapobiega pogłębianiu konfliktu, co prowadzi do załagodzenia sporu i spojrzenia na problem z innej perspektywy.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.legalsalutaris.pl/
Dodano: 2023-02-03
Telefon: 510 21 77 92
Miejscowość: Gdańsk
Adres: Al. Gen. Józefa Hallera 140
Kod pocztowy: 80-416

Źródła:
https://www.legalsalutaris.pl/oferta/


Podobne Firmy

Albex
ul. 80841 Gdańsk, Grodzka 20
Agencja Reklamowa BrandTailors
ul. 80369 Gdańsk, Al. Rzeczypospolitej 4
Centrum Stomatologiczne Curodental
ul. 80819 Gdańsk, Okopowa 7