Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


POSITIVECARE KATARZYNA BIJOK

Co poradzić na kleszcze u szczeniaka?


Coraz cieplejsze zimy powodują, że kleszcze coraz mocniej dają się we znaki. Stwarzają duże zagrożenie dla ludzi, ale jeszcze większe dla zwierząt, niezbędne jest zatem wdrożenie niezbędnej ochrony. Jest ona potrzebna już we wczesnym wieku zwierzęcia, a w dodatku specjaliści zalecają, by stosować ją przez cały rok. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza u psów, u których pasożyty te mogą prowadzić do śmiertelnych chorób.

W sprzedaży znaleźć można liczne produkty służące do chronienia czworonożnych pupili przed kleszczami (zwykle jednocześnie z pchłami), jednak z ich jakością bywa różnie. Poza tym trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że silne chemiczne środki mogą zaszkodzić młodym zwierzętom. Na kleszcze u szczeniaka najlepiej zatem zastosować naturalne metody - tak samo zresztą jak u zwierząt dorosłych, naturalne produkty bowiem nie mogą zaszkodzić, a ich skuteczność jest wyższa niż się wydaje. Trzeba tylko pamiętać o ich odpowiednim i regularnym stosowaniu, co wskazują producenci - niektóre stosuje się na przykład przez okres kilku tygodni każdego dnia, by potem cieszyć się ochroną przez kilka miesięcy.

Wiele takich środków można znaleźć w sklepie z naturalnymi produktami dla psów działającym na stronie positivecare.pl. Są to na przykład szampony wzbogacone o olejki eteryczne, choć trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ochrona, jaką zapewniają, jest dość słaba. Najlepiej zatem jest potraktować je jako dodatek do właściwego środka. Może nim być zaś specjalny olejek, w wygodnej buteleczce z pipetą, który aplikuje się wzdłuż grzbietu zwierzęcia. Naturalne preparaty nie mogą zaszkodzić nawet całkiem małym psom, w odróżnieniu od silnych, chemicznych produktów, które w dodatku nie zawsze są odpowiednio skuteczne.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jakie proponują założyciele sklepu, jest też zadbanie o ochronę przed kleszczami i innymi pasożytami, jak pchły, od wewnątrz. Służy temu czystek, podawany w formie suplementu diety. Na pewno wiele osób słyszało o tym, że u ludzi ziele to między innymi niweluje przykry zapach potu czy zapewnia świeży oddech. W przypadku psów zmienia zapach ich skóry, dzięki czemu nie wabi on pasożytów, gdyż jest dla nich nieatrakcyjny.

Na najlepsze efekty, czy to w przypadku szczeniaka, czy zwierzęcia dorosłego, można liczyć, gdy połączy się stosowanie suplementu ze środkiem do użytku zewnętrznego.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://positivecare.pl/
Dodano: 2023-02-17
Telefon: 517441803
Miejscowość: Skoczów
Adres: Powiśle 8
Kod pocztowy: 43-430

Źródła:
https://positivecare.pl/poradnik/abc-zabezpieczenia-szczeniat-przed-kleszczami-i-pchlami/


Podobne Firmy

Zespół Śląskiego Ośrodka Psychoterapii
ul. 43300 Bielsko-Biała, Emilii Plater 18a
"Projektowanie Wnętrz" Oliwia Drobnicka
ul. 40276 Katowice, Pułaskiego 17
Doma Pak
ul. 41400 Mysłowice , Bratków 40