Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Qdent Warszawa

W czym może pomóc periodontolog z Warszawy?


Kiedy mowa o zdrowiu jamy ustnej i jego ochronie większość osób myśli o zębach. Warto jednak pamiętać, że próchnica nie jest jedyną chorobą, jaka może zagrażać jamie ustnej. Często spotykane są także schorzenia dziąseł i innych tkanek miękkich, na przykład przyzębia. Prowadzi do nich przede wszystkim zła higiena, ona z kolei wynika z braku świadomości – na przykład na temat tego, że większość bakterii odpowiedzialnych za choroby nie znajduje się na zębach.

Oznacza to, że samo szczotkowanie zębów to zdecydowanie za mało, by chronić swoją jamę ustną przed chorobami. Trzeba usuwać resztki jedzenia i bakterie ze wszystkich zakamarków, a także z języka i wewnętrznych części policzków. Służą do tego nici dentystyczne, czyszczące przestrzenie międzyzębowe, specjalne szczoteczki z różnymi powierzchniami do czyszczenia różnych obszarów czy np. skrobaczki do języka, a także płyny do płukania jamy ustnej. Jeśli nie będzie się stosowało wszystkich tych produktów i dbało o całą jamę ustną, można narazić się na wystąpienie chorób tkanek miękkich. Są one bardzo powszechne. Jak na stronie qdent.pl informuje periodontolog z Warszawy, czyli lekarz zajmujący się chorobami tkanek miękkich w jamie ustnej, tylko 6% Polaków ma zupełnie zdrowe dziąsła.

Krwawienie podczas szczotkowania zębów, ból czy opuchlizna przemijają, mogą zatem wydawać się mało poważnymi problemami, tak naprawdę jednak takie dolegliwości powinno się konsultować ze specjalistą. Dlaczego? Chodzi nie tylko o wdrożenie odpowiedniego leczenia i łagodzenie przykrych objawów, ale przede wszystkim zapobieganie paradontozie lub hamowanie jej rozwoju na wczesnym etapie. To niezwykle groźna i niestety też częsta choroba, będąca tak naprawdę większym zagrożeniem niż próchnica, gdyż rozwija się szybciej, często w sposób niezauważalny i może prowadzić do straty nawet zupełnie zdrowych zębów!

Lekarz na wizycie skontroluje stan jamy ustnej pacjenta, wskaże, czy przyczyną odczuwanych problemów jest brak higieny i przejściowy stan zapalny, czy może rozwija się już paradontoza. Zleci też odpowiednie działania.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.qdent.pl/
Dodano: 2023-03-26
Telefon: 510 58 58 88
Miejscowość: Warszawa
Adres: Sokołowska 9
Kod pocztowy: 01-142

Źródła:
https://www.qdent.pl/periodontologia/


Podobne Firmy

ENDOARTEX
ul. 02495 Warszawa, Plac Czerwca 1976 r. 2
Wieża s.c. Romuald Żarnecki, Grzegorz Wieliczko
ul. 01919 Warszawa, Wólczyńska 133
Centrum Medyczne MEDGEN
ul. 02954 Warszawa , Wiktorii Wiedeńskiej 9a