Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Macromedica Centrum Medyczne

USG Doppler oferowane w placówce w Warszawie - do czego służy?


Układ krwionośny odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Odpowiada za transport krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze. Jego zadaniem jest również odprowadzanie szkodliwych produktów przemiany materii. Warto dbać o to, by działał w sposób niezawodny. Konieczne jest szybkie reagowanie na niepokojące objawy. W obecnych choroby sercowo-naczyniowe dotykają wiele osób, dlatego ważna jest dokładna diagnostyka w przypadku zaobserwowania częstych obrzęków kończyn dolnych. Badania umożliwiające ocenę krążenia żylnego stosuje się także w przypadku podejrzenia zakrzepicy żylnej.

W placówce medycznej MACROMEDICA zlokalizowanej w Warszawie oferowane jest USG Doppler. Ultrasonografia przedstawia przepływ krwi przez żyły i tętnice, daje możliwość zapoznania się z jej prędkością i kierunkiem przepływu. Przeprowadza się ją u osób skarżących się na bóle kończyn dolnych, zawroty głowy i problemy z równowagą. Często zlecają go specjaliści, którzy podejrzewają zmiany miażdżycowe w tętnicach lub chorobę niedokrwienną. Badanie dopplerowskie wykonuje się przy użyciu aparatu ultrasonograficznego. Sprzęt ten jest bardzo pomocny w wykrywaniu niedrożności oraz tętniaków zagrażających życiu i zdrowiu ludzkiemu. Ta nieinwazyjna metoda służy do oceny układu żylnego i tętniczego. Umożliwia rozpoznanie nawet drobnych zmian i dostarcza cennych informacji dotyczących stanu naczyń krwionośnych. 

Ultrasonografia jest popularną techniką diagnostyki schorzeń układu krwionośnego. Dzięki szybkiemu rozpoznaniu nieprawidłowości można zastosować skuteczne leczenie i zmniejszyć ryzyko występowania niebezpiecznych powikłań. Fale ultradźwiękowe są bezpieczne dla człowieka i umożliwiają uzyskanie obrazu narządów wewnętrznych. Badanie dopplerowskie służy do oceny kierunku i prędkości przepływu krwi w żyłach oraz tętnicach, a także stanu naczyń odpowiadających za prawidłowe ukrwienie kończyn. Dokładna analiza  wydolności oraz funkcji układu żylnego daje możliwość uzyskania cennych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta.

 

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://macromedica.pl/
Dodano: 2023-04-04
Telefon: 22 841 06 79
Miejscowość: Warszawa
Adres: Jurija Gagarina 26
Kod pocztowy: 00-754

Źródła:
https://macromedica.pl/usg-doppler-warszawa/


Podobne Firmy

ENDOARTEX
ul. 02495 Warszawa, Plac Czerwca 1976 r. 2
Wieża s.c. Romuald Żarnecki, Grzegorz Wieliczko
ul. 01919 Warszawa, Wólczyńska 133
Centrum Medyczne MEDGEN
ul. 02954 Warszawa , Wiktorii Wiedeńskiej 9a