Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Apteka Internetowa Lek24.pl

Dla kogo leki na zaparcia?


Zaparcia są dość częstą przypadłością. Mierzą się z nimi osoby w różnym wieku. Przyczyny trudności w oddawaniu stolca mogą mieć bardzo różne podłoże. Poniżej kilka przykładów:

  • niewłaściwa dieta (żywność uboga w błonnik, tłuszcze i wodę, a także zbyt duża ilość przyjmowanego białka może prowadzić do zaparć),

  • brak aktywności fizycznej (osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, narażone są na trudności z wypróżnianiem; regularna aktywność stymuluje perystaltykę jelit i ułatwia oddawanie zdrowego stolca),

  • stres (negatywne emocje i długotrwały stres nierzadko powodują patologie w obrębie układu trawiennego),

  • niektóre choroby (wpływ na wypróżnianie mogą mieć cukrzyca, choroba tarczycy, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, czy też hemoroidy).

Obecnie można zdecydować się na stosowanie dostępnych bez recepty preparatów, których zadaniem jest uregulowanie rytmu wypróżnień. Wybór takowych zaprezentowano pod adresem internetowym lek24.pl. Zakupić można następujące środki:

  • tabletki lub roztwory doustne (mogą mieć działanie przeczyszczające, zmiękczające stolec, czy też probiotyczne),
  • czopki (mają na celu zmiękczenie stolca i ułatwienie wypróżnienia; niektóre z nich działają drażniąco na błonę śluzową jelit, co zwiększa perystaltykę i powoduje wypróżnienie; czopki z parafiną wpływają zmiękczająco na stolec i ułatwiają jego wydalenie),
  • herbatki ziołowe (ich systematyczne picie pomaga usprawnić wydalanie stolca),
  • wlewki doodbytnicze (zawierają składniki takie jak gliceryna, parafina, czy też substancje probiotyczne, które mają na celu stymulowanie perystaltyki jelit i ułatwienie wypróżniania).

Dostępne w tym miejscu leki na zaparcia należy stosować wyłącznie zgodnie z zaleceniami wskazanymi przez producenta w ulotce. Konieczne jest przestrzeganie, chociażby, wielkości dawek, częstotliwości ich przyjmowania oraz czasu trwania całej kuracji.

Przy zaparciach występujących okazjonalnie można zdecydować się na jeden z wybranych środków. Składniki zawarte w tych produktach szybko pomagają jelitom wrócić do odpowiedniego funkcjonowania. Po pozbyciu się dolegliwości można także zaopatrzyć się w probiotyki, które, stosowane systematycznie, w wielu przypadkach zapobiegają nawrotom zaparć. Niezwykle istotne jest jednak także zdrowe odżywianie i troska o regularną aktywność fizyczną.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.lek24.pl
Dodano: 2023-05-18
Telefon: 505 830 113
Miejscowość: Gdynia
Adres: Chylońska 116a
Kod pocztowy: 81-033

Źródła:
https://www.lek24.pl/leki-i-suplementy/uklad-pokarmowy/zaparcia.html


Podobne Firmy

Albex
ul. 80841 Gdańsk, Grodzka 20
Agencja Reklamowa BrandTailors
ul. 80369 Gdańsk, Al. Rzeczypospolitej 4
Centrum Stomatologiczne Curodental
ul. 80819 Gdańsk, Okopowa 7