Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Usługi Informatyczne SZANSA Sp. z o.o.

Darmowe programy CAD — czy warto?


System CAD (Computer Aided Design) jest terminem odnoszącym się do projektowania inżynierskiego wspomaganego komputerowo. Obecnie takie oprogramowanie znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Niestety wykupienie licencji jest dla wielu przedsiębiorców sporym kosztem (mowa tutaj głównie o niewielkich firmach czy freelancerach), dlatego w szczególności osoby początkujące często zastanawiają się, czy istnieją na rynku darmowe programy CAD. 

Większość systemów do projektowania 3D wymaga wykupienia licencji (jednorazowej lub odnawianej po określonym czasie), w ramach której użytkownik zyskuje pełen dostęp do wszystkich funkcji. Mimo iż na rynku można znaleźć bezpłatne wersje oprogramowania CAD, to należy pamiętać, że takie produkty nie są pozbawione wad. Wystarczy zapoznać się z opiniami innych użytkowników, aby przekonać się, że darmowe programy mają wiele błędów i ograniczeń, a codzienna praca wymaga ogromu cierpliwości. Być może jest to opcja jedynie dla początkujących osób, które chcą sprawdzić, jak będzie im się pracowało z wykorzystaniem tego typu oprogramowania.

Lepszym rozwiązaniem może być jednak skorzystanie z bezpłatnej 30-dniowej wersji testowej programu ZWCAD dostępnej na stronie zwcad.pl. Co ciekawe, klient po okresie próbnym nadal może korzystać z systemu, który zamienia się w przeglądarkę plików DWG i DXF, z możliwością tworzenia dowolnych rysunków (do maksymalnie tysiąca obiektów). Firma proponuje oprogramowanie ZWCAD podstawowe, a także ZW3D, ZWCAD Architecture czy ZWCAD Mechanical wraz z opcją zakupu dodatkowych nakładek (dopasowanych do branży, w której działa klient), takich jak m.in.:

  • oznakowanie i projektowanie dróg,
  • budownictwo i architektura,
  • instalacje rurowe i wentylacyjne,
  • mechanika, elektryka i telekomunikacja.
Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.zwcad.pl
Dodano: 2023-10-03
Telefon: 33 307 01 95
Miejscowość: Bielsko-Biała
Adres: Chryzantemowa 5
Kod pocztowy: 43-300

Źródła:
https://www.zwcad.pl/pobierz-zwcad.html


Podobne Firmy

Zespół Śląskiego Ośrodka Psychoterapii
ul. 43300 Bielsko-Biała, Emilii Plater 18a
"Projektowanie Wnętrz" Oliwia Drobnicka
ul. 40276 Katowice, Pułaskiego 17
Doma Pak
ul. 41400 Mysłowice , Bratków 40