Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


Ratajewski Domy Szkieletowe

Technologia szkieletowa budowy domu


Domy szkieletowe nie są jeszcze dość popularne w Polsce. Sytuacja na rynku budowlanym jednak bardzo dynamicznie się zmienia, a to również wpływa na popularność właśnie tej metody budownictwa. Jeśli  dokładnie pozna się zalety domów szkieletowych, to można mieć pewność, że coraz więcej ludzi będzie zdecydowanych na dom właśnie w tej technologii.

Technologia szkieletowa – jakie ma zalety?

Jeśli już ktoś zdecyduje się na dom właśnie w tej technologii, to często dopiero wtedy dostrzega, jakie są jej zalety. Technologia szkieletowa budowy domu rozwija się tak naprawdę od setek lat, gdy to z duża część Europejczyków zaczęła zasiedlać różne części Ameryki Północnej i decydować się na budowanie domów właśnie w tej technologii.  Zmieniło się z czasem podejście do bezpieczeństwa, ponieważ domy te muszą spełnić surowe normy, między innymi przeciwpożarowe, dzięki temu nie stanowią one większego zagrożenia, nawet w przypadku pożarów.

Technologia szkieletowa budowy domu przede wszystkim znana jest z prędkości budowy. Jeśli dom jest budowany od fundamentów, aż po dach na działce budowlanej, to na całość tego procesu można przeznaczyć 4 -5 miesięcy i tyle właśnie w zupełności wystarczy. Dlaczego tak jest? Ponieważ w tej technologii budownictwa nie ma praktycznie żadnego etapu mokrego prac, nie licząc fundamentów. Dzięki temu dom może być również budowany o każdej porze roku. Doskonale można przekonać się o tym, po zapoznaniu się z ofertą firmy Ratajewski Domy Szkieletowe, która zajmuje się realizacją budowy domów szkieletowych.

Koszty budowy

Przekonującym argumentem dla budowy domu w tej technologii jest koszt budowy, który w najlepszym wypadku może być niższy nawet o 15% od kosztu budowy w technologii murowanej. Technologia szkieletowa budowy to nie tylko możliwość zaoszczędzenia na czasie pracy budowniczych, lecz również możliwość skorzystania z mniejszej ilości materiałów.

Dzięki temu, że zaoszczędzimy na ogólnej budowie, można pomyśleć nad tym, czy nie zainwestować by w to, aby budynek był wykonany jeszcze lepiej, przez dołożenie do lepszej jakości materiałów, niż standardowe i zainwestowanie w lepszą ochronę całości szkieletu.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://ratajewski.com/
Dodano: 2020-01-25
Telefon: +48 694 079 562
Miejscowość: Rydzyna
Adres: Poniatowskiego 21
Kod pocztowy: 64-130

Źródła:
https://ratajewski.com/www/technologia/


Podobne Firmy

Hey Taxes biuro rachunkowe
ul. 61131 Poznań, Baraniaka 88E
Smile Studio Stomatologia
ul. 60461 Poznań, Wergiliusza 27
ULISSES Sp. z o.o.
ul. 62800 Kalisz, Górnośląska 69A