Wielobranżowy katalog internetowych wizytówek przedsiębiorstw


BabyFizjo

Rehabilitacja dla dzieci Poznań


Prawidłowy rozwój dziecka opiera się nie tylko na zapewnieniu mu odpowiedniej stymulacji w zakresie emocjonalności, nauki mówienia czy uznawaniem autorytetów. Taką samą uwagę należy poświęcić motoryce malucha, zarówno tej dużej, obejmującej umiejętność poruszania się podczas codziennych czynności, jak i tej małej, dzięki której mały odkrywca potrafi być coraz bardziej samodzielny i zręczny.

W gestii rozwoju psychoruchowego warto posiłkować się radami i zaleceniami specjalistów. Dzięki temu można już od pierwszych tygodni życia niemowlaka wychwycić ewentualne nieprawidłowości w obu sferach. Odpowiednio prowadzona profilaktyka pomoże zdiagnozować lub wykluczyć choroby układu ruchu czy opóźnienia w rozwoju umysłowym dziecka.

Coraz częściej wykorzystywaną formą stymulacji ruchowej jest prowadzona przez fizjoterapeutów rehabilitacja dla dzieci. W Poznaniu tego typu usługi proponuje BabyFizjo. To profesjonalne wsparcie, dzięki któremu można wdrożyć działania zaradcze pozwalające wyprostować wady fizyczne u malucha już we wczesnym okresie niemowlęctwa. Fizjoterapię lub rehabilitację prowadzą osoby z odpowiednim wykształceniem kierunkowym oraz doświadczeniem zawodowym, dzięki czemu są one w stanie zareagować w prawidłowy sposób na najmniejsze odchylenia w zachowaniu czy sposobie poruszania się dziecka.

Pomoc specjalisty w zakresie eliminowania wad rozwojowych u dzieci jest również polecana w sytuacji, gdy wystąpiły problemy podczas akcji porodowej. Niedotlenienie lub przypadkowe nadwyrężenie delikatnego ciałka podczas porodu zdarzają się nawet w sytuacji stałego monitoringu przyszłej mamy i jej potomka, więc im szybciej wprowadzi się działania korygujące, tym prędzej maluch wróci do pełnej sprawności, a jego mama i tata odzyskają spokój. 

Wielu rodziców uważa, że rehabilitacja niemowlaka to za zbyt duże obciążenie dla tak malutkiego organizmu i odwlekają decyzję o poddaniu się jej do czasu, aż dziecko będzie starsze. To często spotykany błąd, który potem może okazać się jeszcze trudniejszy do wyeliminowania.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.babyfizjo.pl/
Dodano: 2021-02-16
Telefon: 607339111
Miejscowość: Poznań
Adres: Starołęcka 115
Kod pocztowy: 61-341

Źródła:
http://www.babyfizjo.pl/


Podobne Firmy

Hey Taxes biuro rachunkowe
ul. 61131 Poznań, Baraniaka 88E
Smile Studio Stomatologia
ul. 60461 Poznań, Wergiliusza 27
Ratajewski Domy Szkieletowe
ul. 64130 Rydzyna, Poniatowskiego 21